גרפולוגיה עיסקית ותעסוקתית

 

GraphoCollage

כתב היד, ממש כמו טביעת האצבעות, הוא אישי, ייחודי ובלעדי לכל אחד מאתנו. כתיבה היא תוצאה של פעילות מוחית, אשר מותירה "עקבות" בצורת סימני כתב על הנייר, ומעידה – כמו כל התנהגות הכרתית – על אופיינו וכישורינו.

הגרפולוגיה היא כלי אבחוני מדעי, יעיל וחסכוני, הבוחן ומנתח את מרכיבי הכתב על פי כללים מובנים ורציונליים. היא מאפשרת הערכה אובייקטיבית של אופיו, של רמת אמינותו, של כישוריו ושל נטיותיו של הכותב.

משרדי מסייע בייעוץ גרפולוגי, ככלי תומך החלטה, בכל הקשור במיון עובדים וקידומם. ניתן לקבל חוות דעת תפקודיות בהיקפים שונים, ואלה מותאמים על פי רמות דרג, תיאורי תפקיד ודרישות הלקוח. אשמח לסייע לך לבחור את הפורמט היעיל ,הממוקד  והחסכוני ביותר עבורך.

עם לקוחותיי נמנים ארגונים וחברות מסחריות ממגזרים ציבוריים ופרטיים, כמו גם ארגונים חברתיים וישובים קהילתיים ברחבי הארץ.

יתרונות השיטה

חיסכון בזמן – חוות דעת ראשונית תוך 24 שעות.

חיסכון בעלויות – מחקר שנערך לאחרונה בארץ, על-ידי מכון לייעוץ ארגוני, קבע שההפסד הכספי הנגרם לחברה עקב גיוס עובד (מדרג ביניים) שאינו מתאים למשרה, ופיטוריו לאחר שלושה חודשים, עומד על 50,000 ש"ח לפחות. סכום זה כולל את עלות גיוסו, שכרו, ההוצאות הסוציאליות על השכר וזמנם של כל המדריכים אותו.

נטרול מניפולציות – כיום קיימים בישראל מכונים וחברות המלמדים מועמדים במסגרות שונות, כיצד להתראיין, לכתוב קורות חיים מרשימים ולשפר ציונים במבחני מיון. מבדק גרפולוגי הוא מסוג המבחנים אליהם לא ניתן להתכונן בצורה אפקטיבית.

הטרדה מינימלית של המועמד – כל שעל הנבדק לעשות, הוא למלא דף בין 40 – 30 שורות ולעבור מבחן קטן או שניים. אין צורך בימים שלמים של מבחנים פסיכומטריים ומרכזי הערכה מתישים.

כמה טיפים למעסיק:

דאג לכך שהמועמד ידע ויסכים לעבור בדיקה גרפולוגית. למרות שאנחנו, כגרפולוגים מעדיפים שחוות הדעת תהיה ממוענת למעסיק בלבד, החוק מאפשר היום למועמד לראות את חוות הדעת שנכתבה עליו. עם זאת, המעסיק חייב לשמור את חוות הדעת במקום מאובטח, כדי לשמור על כבודו ופרטיותו של המועסק/מועמד.

ולתהליך עצמו:

מעמד הכתיבה לצורך הגשה למבדק גרפולוגי מלחיץ למדיי ורצוי להקל על הכותב, עד כמה שאפשר, על מנת שישתקף אופן תפקודו האמיתי והטבעי. על כן, יש לדאוג שהכותב יכתוב את דוגמת כתב היד כשהוא נמצא במקום בו נערך הראיון תוך שמירה על התנאים האופטימליים לבדיקה. אולם, יש לדאוג שהמועמד יושב בנוח, לא תחת עינו הפקוחה של המראיין, לא בתנאי רעש קשים, ושזמנו בידו.

images (5)

על מנת שכתב היד ישקף נאמנה את אישיותו של הכותב יש לדאוג שיכתוב:

 בעט כדורי תקין , בשפת אם ( או בשפה אחרת בה שולט הכותב באופן המיומן ביותר ).
 על גבי נייר חלק, בגודל A4 על גבי מצע של כמה ניירות.
 כתב היד חייב לכלול בין 40 – 30 שורות הכתובות באופן ספונטני, לא מועתקות ולא מוכתבות.
 תוכן המכתב אינו משנה. במידה והכותב בחר לרשום את קורות חייו, הטקסט חייב להיות מאורגן בצורה סיפורית ולא בסעיפים קצרים. במידה והוא בוחר לכתוב טקסט ספרותי, דאגו שלא יכתוב שיר.
 דוגמת הכתב חייבת לכלול את חתימת המועמד בסופו של הטקסט הכתוב.

אל דאגה! אין צורך לזכור את כל ההנחיות לעיל בעל פה, משרדי יספק לך הנחיות מפורטות, שאלונים וכן את טופס המבחן הנחוץ לבצוע חוות הדעת.

וחידה קטנה להמחשה: האם  היית סומך על  אמינותו של מי שחתימתו נראית כך?

חתימה מסובכת

שומר נפשו, כיסו, רכושו, רגשותיו, ירחק!

footer_line_960

גרפולוגיה משפטית | לימודי גרפולוגיה | גרפולוגיה להכוון מקצועי

דבורה הראל גרפולוגית
deborah@harell-graphology.co.il

© כל הזכויות שמורות