גילגולה של חוות דעת מומחה של גרפולוג משפטי

 משולחנה של גרפולוגית משפטית

דבורה הראל - 1

סיפור חוות דעת מומחה שהוחבאה, הציצה ופגעה!

לפני כעשר שנים, פנה אלי איש מבוגר, שגר בשוויץ הרבה שנים, שהיה אספן אמנות ועוד כל מיני עתיקות. הוא טען שיש בידו צ'קים שאנשים חייבים לו ומסרבים לשלם את חובם. הם, מצידם, טוענים שהוא גנב מהם המחאות, מילא אותן וחתם בשמם. וזה הרתיח את דמו עד כדי כך שהחליט לתבוע אותם בבית המשפט! ובעיקר כשמדובר בסכומים נכבדים ביותר, והוא סוחר הידוע בכל אירופה כשמומחיותו ידועה ומפורסמת במיוחד בכל המדובר באמנות מהמאה ה 18!

האיש הגיע בחברת ידיד משותף, הביא עמו בקבוק יין לקידוש ("זה לגברת המכובדת") והפליג במעשיו הרבים והטובים ברחבי העולם… לא רק זה, הוא העריך את שווי חפצי האמנות שעינו צדה בדרך למשרדי.

טוב, מי שמכיר אותי בתור בוחנת מסמכים יודע. אני טפלון. לא ניתנת למריחה. מנומסת, מקשיבה, רושמת הכל בקפידה, ולא מאמינה לאף מילה, עד שהעובדות לא הוכיחו אחרת. הלקוח השאיר בידיי את המסמכים להם הייתי זקוקה לבדיקה, כולל כתב ידו וחתימותיו, כמובן.

דבורה הראל - 2

מכיוון שהיה כל כך בטוח בצדקתו ובעובדה שהצליח לשכנע אותי, עד שביקש ממני לערוך חוות דעת ישירות, ללא ברור מוקדם אם יש בדבריו ממש. טוב, מי אני שאתווכח?

ומה קרה???

נכון!!!!!! מצאתי שהלקוח שהגיע אלי אכן זייף את ההמחאות והחתימות. מ'לשות. כתבתי חוות דעתי והגשתי לו אותה. לידיד המשותף שלנו הייתה אי נעימות גדולה. עם כאלה חברים, גם אני הייתי מתביישת.

לא שמעתי מהם דבר מאז.

היום התקשר אלי עורך דין שהיה מעורב בתיק. הוא התקשר בעניין אחר, אך סיפר לי שהיה מעורב בתיק של האספן השוויצרי. והוא השלים לי את התמונה. ראשית, ניגש אותו סוחר מהולל לגרפולוג משפטי אחר, הלה נתן לו חוות דעת תפורה לפי מידותיו.

דבורה הראל 3

בינתיים, מסתבר שהלקוח הזה היה ידוע בתור נוכל, המשטרה פשטה על ביתו, מצאה מסמכים וכל מיני ממצאים מרשיעים בנושאים אחרים. בין שאר המסמכים נמצאה חוות הדעת שלי, שלא הוגשה כמובן על ידו לבית המשפט… ומשם הוגשה לבית המשפט ישירות ועשתה את העבודה.

עכשיו, מי אמר שבחינת מסמכים וכתבי יד הוא תחום משעמם, טכני ו"יבש" שיצביע!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *