מתי התחלתי לחשוב כקרימינלית?

כיצד התחלתי לחשוב כזייפנית ומדוע זה נחוץ לי, כגרפולוגית משפטית, וחשוב ללקוחות שלי?

יודעי דבר אומרים שאין הבדלים גדולים  באופן החשיבה של גרפולוג משפטי מוצלח לחשיבה של זייפן.  

אני אומרת, נכון, וטוב שכך!  וכל כך למה?

זה מאוד פשוט: במלחמה הזו האחד הוא הצייד והשני הניצוד. הצייד חייב להכיר את אורחות חייו ושיטותיו של הניצוד, ללא ככה?

אני מודה. לקח לי זמן, בתחילת הקריירה המקצועית שלי, בתור גרפולוגית משפטית, להפנים שכדאי שאלמד איך חושבים וכיצד פועלים הזייפנים. עד  אז חשבתי, לתומי, שמה לי ולהם? אני מחוץ למגרש המשחקים של הפושעים. חשבתי  שאני אדם ישר וערכי. מומחית לזיהוי כתב יד, בעלת עין חדה וידע, שדואגת לעשות את מלאכתי נאמנה. חלילה לי מלגרום עוול לאיש, וזה כל מה שנחוץ לי כדי לצאת למלחמה הזו. 

טעיתי! טעות, טועים !!!

לימים הבנתי, אמינות אישית ומקצועית הן חשובות ביותר ולא ניתן לוותר עליהן.  אך עלי לזכור, שאני משחקת עם הזייפנים באותו מגרש. ובכדי להתמודד עם מוח קרימינלי, צריך לפתח אחד כזה. וכשמישהו מנסה לזייף מסמך מסיבותיו הוא, (ובנינו, זה כמעט  ת מ י ד עניין של כסף), אני חייבת לדעת באיזה שיטה הוא השתמש כדי לזייף וכיצד הוא מנסה להערים עליי כמומחית. 

גרפולוג משפטי חייב להכיר שיטות זיוף. ואכן, במהלך שנות עבודתי ועם הרחבת ניסיוני נוכחתי לדעת שרוב המזייפים, עושים עבודה די מגושמת. לפעמים הם מנסים להעתיק חתימה ממסמך אחד ולהדביקה על מסמך אחר, באמצעות מה שמכונה בשפה המקצועית "גזור הדבק"  (cut & paste). הם מנסים ללמוד כיצד לחקות חתימות או לשוות למסמכים מראה ישן,  בכל מיני שיטות. אבל, בינינו, אלה שיטות זיוף שמוכרות לגרפולוג מומחה.  

מצידי שהמזייף יחשוב שהוא מקורי, שהוא חשב על שיטה חדשה לזייף חתימה או מסמך. שידמיין שמצא דרך שמלאכת הזיוף שלו לא תתגלה לעולם. למה לא? אבל, אני, כגרפולוגית משפטית אחכה לו בפינה…

עם זאת, אני גם יודעת, שאמצעי הזיוף משתכללים, שיש גם זייפנים מקצועיים בשטח, וגם הם אורבים לי בפינה… ולכן, אני עוקבת, עם יד על הדופק, אחר אמצעי גילוי זיוף מתקדמים, ומתייחסת לכל מסמך או חתימה החשודים בזיוף במידת הזהירות והכבוד הנדרשים.

כי על "אויבים" לא מתנשאים. זה מסוכן לאללה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *