לימודי גרפולוגיה

לימודי גרפולוגיה כמבחן אישיות

פעילות הכתיבה היא אחת מההתנהגויות האנושיות המורכבות ביותר. היא כרוכה באינטראקציות בין תהליכים פיסיים ומנטליים מוחיים, לבין תפקודים קוגניטיביים ותרבותיים. וכך, הכתב מהווה תוצר מובהק גם של שימוש מתוחכם בדימויים ובסמלים מקובלים.

חתימות לפוסט

הבדלים תהומיים בין כתבי יד וחתימות של אנשים שונים. לכל אחד כתב ייחודי משל עצמו, כטביעת אצבעות.

גרפולוגיה – בפירושה המילולי מיוונית – תורת הכתב, ובתפיסתה המודרנית, הפסיכולוגיה של הכתב. התפתחותה מתאפיינת משיטה המייחסת תכונות אופי לסימני כתב בודדים לכדי תורה בעלת מאגר ידע שיטתי ,השומר על זיקה הדוקה לתיאוריות פסיכולוגיות שונות. זהו תחום מרתק, אשר ניתן ללמוד אותו באופן מובנה ורציני, ובאמצעותו ניתן ללמוד על אופיו, כישוריו ויכולותיו של הכותב.

ניסיוני בהוראת הגרפולוגיה רחב ומגוון, ובמשך למעלה מ-30 שנה העמדתי "דורות" של גרפולוגים שעברו בחינות מקצועיות – הן בארץ והן בחו"ל – וחלקם אף עוסקים באופן פעיל במקצוע. אני מקיימת קורסים ברמות שונות, המותאמים לתוכניות הלימוד ודרישות העמידה בבחינות מקצועיות.

לימודי גרפולוגיה מחולקים לרמות ולסוגים שונים:

לימודי גרפולוגיה והקורסים כוללים הרצאות פרונטליות כמו גם תרגולים מעשיים באבחון סימנים גראפיים והכנת חוות דעת ליעודים שונים. תנאי קבלה: גיל מעל 25, בגרות מלאה ורצוי לימודי תואר ראשון.