מא' ועד ת': גרפולוגיה יישומית מסלול לימודים בן 5 שלבים כולל התמחות

גרפולוגיה יישומית – מסלול בן 5 שלבים כולל התמחות

הגרפולוגיה- תורת כתב היד, היא תורה שמקורה בהנחה שכתב יד אינו אלא כתב המוח. כך, תהליך הכתיבה, ככל התנהגויותינו האחרות המונחות על ידי המוח, משקף את מזגינו ואת היכולות השכליות והחברתיות שלנו, כמו כן, הוא משקף את מצבינו הנפשי והגופני

post1

כתב ידו של ש"י עגנון

כתב יד קטן מאוד, לא קריא, נראה כמרחף על הדף, כיאה לסופר החי ומרחף בעולמות משלו

הגרפולוגיה משמשת כלי עזר לאבחון כישוריו של הפרט. עם התפתחויות מחקריות בתחום, היא הפכה  לאמצעי מקובל, בניהול כוח אדם לצורך מיון, הערכה ובחירה של עובדים, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. כמו כן, משמשת הגרפולוגיה ככלי המסייע לאנשים המעוניינים בהכוון מקצועי, למורים וליועצים המעוניינים להכיר את תלמידיהם. לעובדים סוציאליים, פסיכולוגים ולעוסקים במקצועות ייעוץ אחרים המעוניינים להכיר נועצים היכרות אישית ומעמיקה. artist

כתב ידו של צייר, נראה כמשיכות מכחול המחוללות על הנייר

הקורס פותח בפניך לימודים מעניינים, שבמסגרתם תוכל ללמוד על רזי הגרפולוגיה, להכיר את ההיבטים והמניעים הפסיכולוגיים שמנחים את הכותב, כפי שהם באים לידי ביטוי בסימני הכתב.

מטרות הקורס:

מערך הלימודים מורכב מחומר לימודי ברמה מקצועית גבוהה, ובין השאר, נועד להכשיר אנשים לעמוד בבחינות מקצועיות ולעסוק בגרפולוגיה, אם באופן מקצועי או באופן חובבני , אך מבלי לאבד מרמתו המקצועית ! הלימודים כוללים: *הקניית ידע באבחון הסימנים הגראפיים ומשמעויותיהם הפסיכולוגיות. * הקניית ידע באבחון טיפוסים פסיכולוגיים שונים עפ"י כתב היד. *   הקניית ידע בתהליכי מיון והכנת חוות דעת גרפולוגיות.

מבנה הלימודים:

הנושאים הנלמדים במהלך לימודי הגרפולוגיה מחולקים לרמות שונות ולנושאים פסיכולוגיים התואמים את הנושאים הנדרשים לעמידה בבחינות המקצועיות. מקצת הנושאים עשויים להשתנות על פי הצרכים האקדמיים והפדגוגיים.

  • תנאים הכרחיים למעבר בין שלב לשלב הם: עמידה בחובות הקורס, והגשת עבודה בכל סוף סמסטר.

תכנית הלימודים:

שלב א': כולל היסטוריה של הגרפולוגיה ואסכולות מרכזיות. שלוש תמונות הכתב, כמו גם סימני כתב המשויכים למימד הרוחב, ולמימד האורך של הכתב. 20 מפגשים שבועיים בני 3 שעות מלאות.     שלב ב': לחץ הכתב ומאפייניו, צורת הכתב, התנועה בכתב, משמעות החתימות האישיות, בדיקת יושר אמינות. 20 מפגשים  שבועיים בני 3 שעות מלאות.

vonnegut_autograph_retouched

חתימת הסופר קורט וונגוט

חתימתו של וונגוט נראית כפורטרט אישי. אך רבים בה הסימנים המעידים על דמיון, תחכום, ביקורתיות ויכולת ליצור "טוויסטים" בעלילות 

שלב ג': תורת הפוטנציות של אודם, תורת הטיפוסים של לה-סן. 20 מפגשים שבועיים, בני 3 שעות מלאות אחת לשבוע.      שלב ד': תורות אישיות פרויד, וק.ג.יונג 20 מפגשים שבועיים, בני 3 שעות מלאות אחת לשבוע. הלימודים בשלבים א' – ד' כוללים שעורים פרונטאליים, הדגמות, וסדנאות עבודה.      שלב ה': סטז' – עבודה מעשית 20 מפגשים שבועיים, בני 3 שעות מלאות אחת לשבוע.

תנאי קבלה:

הנרשמים לקורס מתבקשים לשלוח קורות חיים בכתב יד. הנחיות מפורטות יותר, תימסרנה בע"פ בטלפון 054-4252314

דבורה הראל שומרת לעצמה את הזכות לקבל/לדחות את המבקשים להירשם לכל אחד מהשלבים.

מחיר כל שלב 3650 ש"ח + מע"מ כחוק. ניתן להגיע להסדר תשלומים נוח.

המפגשים משלב א' ואילך: יתקיימו בימי רביעי בין השעות 17:30- 20:30 החל מ מאמצע חודש ינואר. המשך קיום הקורס, על שלביו, תלוי במספר מינימלי של משתתפים.

ניתן להירשם לכל שלב בנפרד, גם לתלמידים שלא החלו את מסלול הלימודים אצל דבורה הראל.  קיום הקבוצות בשלבים השונים תלויות במספר מינימלי של משתתפים. 

ריכוז מקצועי והוראה:

דבורה הראל גרפולוגית מזה 30 שנה, עוסקת בגרפולוגיה עסקית ומשפטית ויועצת בהכוונה מקצועית ובייעוצים אישיים אחרים. דבורה הראל בנתה את תכנית הלימודים במסלול הלימודים המקצועיים במכללה למנהל, והייתה שותפה לבניית נושאי הלימוד המתבקשים לעומדים בבחינות מקצועיות.

* למעוניינים לגשת לבחינות של האגודה הישראלית לגרפולוגיה מדעית – נדרש תואר אקדמי. ובמידה והתואר אינו במדעי ההתנהגות, נדרשת השלמה של 3 קורסים בפסיכולוגיה ברמה אקדמית.